Historia zmian

Program ewidencji środków i odpadów chemicznych "E.S.Chem" umożliwia zarządzanie środkami i odpadami chemicznymi stosowanymi w firmie.

Aktualna wersja 2.12 z 24.01.2016

Historia zmian

Postprzez fcs » 25 sty 2014, o 16:29

Pełna historia zmian (w formacie Microsoft Compiled HTML Help *.chm)
Pełna historia zmian (w formacie Microsoft Windows Help File *.hlp)

Wersja 2.12 z 24.01.2016
Zmiany:
Dodano analizę odpadów


Wersja 2.11 z 09.01.2016
Zmiany:
Dodano wydruk Karty Ewidencji Odpadu


Wersja 2.10 z 06.01.2016
Zmiany:
Dodano obsługę odpadów chemicznych


Wersja 2.02 z 21.05.2015
Zmiany:
Zmieniono sposób przeglądania list

Poprawione błędy:
1. Poprawiono błąd związany z wyszukiwaniem informacji na listach


Wersja 2.01 z 24.01.2014
Poprawione błędy:
1. Poprawiono błąd związany z dopisywaniem nowych pozycji do słownika z poziomu edycji kartoteki środka chemicznego. Polegał on na tym, że nowo dopisana pozycja do słownika nie była widoczna w formularzach co powodowało problem z ich zatwierdzaniem.


Wersja 2.00 z 02.10.2013
Zmiany:
1. Zmiana silnika bazy danych z Pervasive na PostgreSQL. Od strony wizualnej, zmianie uległy listy przeglądania danych.

Na dole okna listy, dodany został pasek statusu, w którym podawana jest informacja o numerze aktualnie podświetlonej pozycji oraz o łącznej ich ilości.

Naciśnięcie klawisza alfanumerycznego (a-Z, 0-9) na klawiaturze powoduje uaktywnienie okna przeszukiwania listy. Przeszukiwanie realizowane jest według ustawień na pasku statusu. Dostępne są następujące ustawienia:

- Ukrywaj / Nie ukrywaj - przy opcji "Ukrywaj" wiersze nie zawierające szukanej frazy zostają ukryte, natomiast przy "Nie ukrywaj" nie są ukrywane.
- Wiersze / Kolumny - to ustawienie decyduje o sposobie przeszukiwania listy klawiszami "Następny" / "Poprzedni". Jeżeli wartość jest ustawiona na "Wiersze", to naciśnięcie klawisza "Następny" powoduje przejście do następnego wiersza zawierającego szukaną frazę. W tym przypadku przeszukiwanie odbywa się wierszami - najpierw w pierwszej kolumnie, a po dojściu do jej końca, przeszukiwane są wiersze kolejnej kolumny. Jeżeli natomiast wartość ustawiona jest na "Kolumny", to wpierw przeszukiwane są wszystkie kolumny aktywnego wiersza, a pod dojściu do ostatniej kolumny, rozpoczyna się przeszukiwanie od pierwszej kolumny w kolejnym wierszu. W zależności od złożoności, wyszukiwana fraza może występować w kilku kolumnach danego wiersza i w takich przypadkach niniejsze ustawienie ma znaczenie.

Zmianę w/w parametrów dokonuje się poprzez kliknięcie myszą na daną opcję.

Kolejną zmianą jest możliwość ustawienia sposobu sortowania listy. W wyniku kliknięcia myszą w nazwę kolumny nastąpi posortowanie listy w/g klikniętej kolumny. Możliwe jest sortowanie rosnące lub malejące

Zmianie uległ także wydruk listy. Obecnie jest on generowany nowym narzędziem raportowym, przez co jego wygląd, podział na strony i treść są lepiej zrealizowane.

Ponadto możliwy jest eksport listy do popularnych formatów tekstowych, zgodnie z w/w menu kontekstowym.


Wersja 1.09 z 01.08.2013
Zmiany:
1. Zmianie uległ wygląd list przeglądania danych. Wprowadzone zmiany mają także na celu zwiększenie płynności przeglądania danych na tych listach.


Wersja 1.08 z 03.05.2013
Zmiany:
1. Na liście środków chemicznych wprowadzono czerwone tło dla nie zatwierdzonych środków chemicznych.
fcs
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 18:14

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron